Rákoscsaba-Pécel futóverseny

A futóverseny oklevele

A helyszín jó volt és sokan jöttek futni, bár én nem számítottam ennyi emberre. 3 távon lehetett indulni: rövidtáv 4,7 km; hosszú táv 12,8 km; félmaraton 21 km! A legtöbben félmaratonra mentek, de így is sokan mentek rövid és hosszú távra köztük én is megpróbálkoztam a 12 km-el. A rajt 11-kor volt a hosszú és félmaratoni távnak. A rövidtáv 5 perccel később indult. A pálya jól elő volt készítve. Végig kitáblázva, felszalagozva és nagyon sok helyen álltak szervezők, akik mutatták merre megy a pálya. A táblák mutatták hány km-nél vagyunk máshol meg, hogy hány km van hátra az egyes távoknak! A 12-es pálya közepén egy nagy emelkedő után volt egy frissítő pont ahol kaptunk egy pohár inni való, itt mindenki kapott az alkalmon egy kis felfrissülésre, hiszen egész délelőtt nagyon meleg volt és még sokat kellett futnunk!

A pályának volt egy nagyon nehéz szakasza, ami nem azért volt nehéz, mert emelkedő, stb. hanem mert egy vadcsapáson kellett futnunk az erdőben és alig tudtuk merre kell menni bár ott is végig a szalagok mutatták merre menjünk. Mégis nehezen, de elértünk a rendes földutat és mehetett ezerrel tovább a verseny. A célban még egy nagy hajrát kellett csinálnom, mert a 3. helyezet túl közel merészkedett, de így is megfutottam a második helyet 1:00:53 alatt, ami szerinte egész jó idő volt! A végén külön csinálták a távok díjazását, hiszen nagyon sokat kellett volna várnunk egymásra! Minden jó volt a szervezés és a többi dolog! Ha ez kedvet hozott valakinek remélem, találkozunk jövő héten, Verőcén ahol szintén a Futapestes klub csinálja csak más szervező és nem Koren Tamás úr, aki a mostani és az etyeki versenyt is csinálta! Verőcén csak két táv lesz, de innen mindent megtudtok: http://www.futapest.hu/verskiir/vers2012/veroce_2012.htm